BETATM TEA

      1978 de Adana’da kurulan BETATM TEA 1987 yılında çay üretimine başlamış ve 1994 yılında Orta Asya’ya açılarak ticaret hacmini artırmıştır. 2000 yılında Kırgızistan’da çok katlı mağaza işletmeciliğine, 2005 yılında soğuk içecek üretimine, 2006 yılında ise kendi markası olan Benuta markalı çikolata satışına başlamıştır.

      2010 - 2012 yılları arasındaki daha sonraki süreçte ise;

      Funchy markası ile kahvaltılık gevrek, , Betum markası ile çekirdek, Benuta markası ile lokum ve bal, Beta Cafito markası ile de kahve ve 3’ü 1 arada hazır kahve ticaretine başlamıştır.

      Bu süreçte yüklenen toplam çay miktarını 30 milyon kg’a çıkararak dünya çay ticaretinin önemli aktörlerinde biri olmuş ve pazara yön veren markalardan biri olmayı başarmıştır.
Trabzonda bir adet çay fabrikası olan BETA Şirketi, ISO 9000 kalite standartı ile üretim yapmaktadır ve Orta Asya pazarının %50’sine sahiptir.

      Türkiye dışında, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan, Rusya, ve Irak’ta Çay pazarının önemli markalarından biridir.

ÇAYA SAYGI

      İnsanların hayatlarına renk katan, değerli bir ürün olan çaya saygı göstermeye dayalı iş felsefesine sahiptir.

BETA’NIN FELSEFESI

      Sadece ortalama tüketiciye değil, aynı zamanda zor beğenen lezzet meraklılarına da hitab eden, üstün kaliteli markalar yaratmak ve aynı zamanda güçlü, pazara yön verecek markalar oluşturmaktır.

http://www.beta.com.tr/© 2010 COFYTEA bir Şendem Gıda Markasıdır.
http://www.cofytea.com